Εορταστικές εκδηλώσεις 27ης και 28ης Οκτωβρίου

Στις 27 Οκτωβρίου, εορτή της Ελληνικής Σημαίας,  στην αυλή του σχολείου παραδόθηκε η σημαία του σχολείου στη σημαιοφόρο και τους παραστάτες γι” αυτό το εξάμηνο από το διευθυντή του σχολείου.

Παρουσία όλων των μαθητών/τριών του σχολείου, με τα απαραίτητα μέτρα προφύλαξης, τα παιδιά με τους εκπ/κούς τους, έψαλαν τον Εθνικό Ύμνο. Στη συνέχεια μπήκαν στις τάξεις τους για να συνεχίσουν πλέον κατά τάξη τον εορτασμό της εθνικής επετείου.

Σήμερα, 28η Οκτωβρίου, οι εορταστικές εκδηλώσεις σε επίπεδο Δήμου περιελάμβαναν την Δοξολογία στο Μητροπολιτικό Ναό της πόλης και κατάθεση στεφάνων στο Ηρώο.

Το σχολείο μας, ακολουθώντας τις οδηγίες του Υ.ΠΑΙ.Θ, εκπροσωπήθηκε μόνο από την σημαιοφόρο Μαρία- Ευφημία Παναγιωτίδου συνοδευόμενη από την κ. Αικατερίνη Βαρθολομαίου, δασκάλα της Α΄τάξης.

Ακολουθούν φωτογραφίες από τις εκδηλώσεις.

Γιορτη Σημαίας (1) Γιορτη Σημαίας (2) Γιορτη Σημαίας (3) Γιορτη Σημαίας (4) Γιορτη Σημαίας (5) Γιορτη Σημαίας (6) Γιορτη Σημαίας (8)28η (1) 28η (2) 28η (3) 28η (4) Απελευθέρωση