Πρόγραμμα » Προληπτικός Οδοντιατρικός Έλεγχος» Α΄τάξη

Την Τετάρτη 20 Φεβρουαρίου 2019 επισκέφθηκαν το σχολείο μας ο κ. Παπαγεωργίου Συμεών, οδοντίατρος και η κ. Αθηνά Τασιώνα από το Κέντρο Υγείας Νάουσας στα πλαίσια υλοποίησης του προγράμματος » Προληπτικός Οδοντιατρικός Έλεγχος μαθητών Α΄τάξης».

Τα παιδιά, ενημερώθηκαν για την υγιεινή και την προστασία των δοντιών, τον σωστό τρόπο να βουρτίζουν τα δόντια τους και στη συνέχεια  προσπάθησαν υπό την καθοδήγηση και επίβλεψή τους να εφαρμόσουν ότι έμαθαν, χρησιμοποιώντας ο καθένας την οδοντόβουρτσά του.

Παράλληλα, έγινε στοματικός έλεγχος από τον κ. Παπαγεωργίου και σημειώθηκαν ατομικές οδηγίες στο Βιβλιάριο Υγείας των μαθητών.

Το σχολείο μας, ευχαριστεί για μια ακόμη φορά τον κ. Παπαγεωργίου και την κ. Τασιώνα για την παρουσία τους.