Τελετή του Αγιασμού στο σχολείο!!

ΑΝΑΚΟΊΝΩΣΗ

Σύμφωνα με εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ που αφορά την έναρξη του διδακτικού έτους η τελετή του Αγιασμού θα πραγματοποιηθεί στα σχολεία την Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021.

Για το σχολείο μας:

• Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στο σχολείο στις 30 το πρωί και θα παραμείνουν μέχρι το τέλος της τελετής, περίπου στις 9.30.
  • Όλοι οι μαθητές/τριες θα πρέπει να προσέλθουν φορώντας τη μάσκα τους.
  • Θα έχουν μαζί τους την Βεβαίωση Αρνητικού Αποτελέσματος self test τελευταίου 24/ωρου ή Βεβαίωση Νόσησης του τελευταίου εξαμήνου, όπως κάναμε και την προηγούμενη χρονιά.

Σε διαφορετική περίπτωση η είσοδος στο σχολείο δεν θα επιτρέπεται.

Μπορείτε να προμηθευτείτε ήδη από τα φαρμακεία τον ανάλογο αριθμό των 6 test για όλο τον Σεπτέμβριο.

ΠΡΟΣΟΧΗ!

Η προθεσμία, με κάθε επιφύλαξη, για δωρεάν παραλαβή είναι μέχρι και σήμερα Παρασκευή.

• Οι γονείς δεν επιτρέπεται να παραβρεθούν στο χώρο του σχολείου και θα περιμένουν τα παιδιά τους έξω από αυτό.

Από την Τρίτη τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται κανονικά.

Η προσέλευση θα είναι από τις 8.00 έως τις 8.15π.μ. που θα χτυπά το κουδούνι και η αποχώρηση στις 1.15 μ.μ.

Με οδηγία της Δ/νσης Α/θμιας Εκπ/σης  το Ολοήμερο ΔΕΝ θα λειτουργήσει προσωρινά για λίγες ημέρες.

Ευχόμαστε σε όλους, παρά τις γνωστές δυσκολίες που αντιμετωπίζουμε…

μια Καλή – Ευλογημένη και Δημιουργική Χρονιά!!