Ανακοίνωση εγγραφών Ολοημέρου 2019-20

10ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές για το ολοήμερο πρόγραμμα του σχολείου θα γίνονται έως και τις 31 Μαΐου 2019. Όσοι γονείς ενδιαφέρονται μπορούν να υποβάλουν αίτηση ( δίνεται από το σχολείο). Δικαιούχοι του προγράμματος είναι μαθητές/τριες των οποίων:

1. εργάζονται και οι δύο γονείς, προσκομίζοντας σχετική βεβαίωση του φορέα εργασίας τους

ή κάρτα ανεργίας, στην περίπτωση που είναι άνεργοι.

Δικαίωμα εγγραφής στο ολοήμερο δίνεται και στην περίπτωση που προσκομίζεται βεβαίωση εργασίας από τον ένα γονέα ή κάρτα ανεργίας από τον άλλο.

Για τους αυτοαπασχολούμενους, ελεύθερους επαγγελματίες, αγρότες κτλ. αρκεί η προσκόμιση πρόσφατης βεβαίωσης του ασφαλιστικού τους φορέα ή το πιο πρόσφατο ειδοποιητήριο πληρωμής του τρέχοντος έτους ακόμα και αν δεν έχει εξοφληθεί.

1. Μαθητές, των οποίων οι γονείς/κηδεμόνες ανήκουν σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες όπως,

πολύτεκνοι / τρίτεκνοι / μονογονεϊκές οικογένειες, γονείς με χρόνιες παθήσεις κλπ.

Παρακαλούμε για την τήρηση της παραπάνω προθεσμίας.

Περισσότερες πληροφορίες στο τηλ Σχολείου: 23320 21822

Ο Δ/ντής του Σχολείου