Ανοίγουν τα σχολεία από αύριο

Τα σχολεία του Δήμου Νάουσας από αύριο Τετάρτη 9 Ιανουαρίου 2019 θα λειτουργήσουν κανονικά, σύμφωνα με χθεσινή ανακοίνωση από το Δήμο.

Σήμερα συνεργείο του Δήμου έριξε σήμερα αλάτι στο δρόμο του σχολείου και στο προαύλιο.

Παρόλα αυτά χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή. Οι γονείς πρέπει να συνοδεύουν τους μαθητές έως την πόρτα του σχολείου και από εκεί θα τους παραλαμβάνουν οι εκπαιδευτικοί.

Όσο αφορά στην πιθανότητα διακοπής των μαθημάτων ή τροποποίησης της ώρας έναρξης του Προγράμματος, παρακαλούμε όπως ενημερώνεστε διαρκώς από τις σχετικές ανακοινώσεις του Δήμου προκειμένου να μην ταλαιπωρηθείτε άσκοπα.

Παράλληλα, η Σχολική Επιτροπή Δήμου Νάουσας σας ενημερώνει ότι σύμφωνα με τις προβλέψεις της Εθνικής Μετεωρολογικής Υπηρεσίας αναμένονται τις επόμενες ημέρες χαμηλές θερμοκρασίες και εκδήλωση παγετού.

Ιδιαίτερη προσοχή λοιπόν!!!

Ο Δ/ντής του σχολείου