Δωρεές προς το σχολείο μας

Αγαπητοί φίλοι της ιστοσελίδας μας,

Νιώσαμε έντονα την ανάγκη να δημιουργήσουμε  στην ιστοσελίδα μας ένα χώρο όπου θα εκφράζουμε την ευγνωμοσύνη μας σε όλους εκείνους, επώνυμους αλλά και ανώνυμους, που βρίσκονται δίπλα μας στον αγώνα, κυριολεκτικά,  να εξοπλίσουμε το σχολείο μας με τα απαραίτητα για την διδασκαλία εποπτικά μέσα και όχι μόνο.

Από σήμερα κιόλας θα ξεκινήσουμε αυτό που οφείλαμε να κάνουμε από την πρώτη στιγμή.

Αυτό δεν σημαίνει ότι ξεχνούμε όλους αυτούς που τα δύο χρόνια λειτουργίας του σχολείου στο νέο διδακτήριο στάθηκαν αρωγοί σε αυτή την προσπάθεια.

Έτσι λοιπόν θα αναφέρουμε όλους εκείνους που δίκαια ονομάζουμε στις συζητήσεις της σχολικής μας κοινότητας, ευεργέτες του σχολείου μας και επιγραμματικά τις δωρεές τους.

Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων:

1. Πλούσιο εποπτικό υλικό Φυσικής – Μαθηματικών – Γεωγραφίας και Ιστορίας
  2. Πλήρης εξοπλισμός σε Αθλητικό υλικό
  3. Φούρνο μικροκυμάτων και Ψυγείο για το Ολοήμερο
  4. Κουρτίνες και κουρτινόξυλα για όλες τις τάξεις και τα γραφεία
  5. Πλήρης εξοπλισμός της Σχολικής Βιβλιοθήκης.

Εταιρεία Στέφανος Σίνος Α.Ε.:

1. Πλήρης Ηλεκτρονικός Εξοπλισμός της αίθουσας Πολλαπλών Χρήσεων με Αναλογική κονσόλα Ήχου, ενισχυτή και μικρόφωνα.
  2. Πλήρης εξοπλισμός της Αίθουσας Πληροφορικής με 12 Ηλεκτρονικούς Υπολογιστές
  3. Πολυμηχάνημα HP για τον εξοπλισμό του γραφείου ,
  4. 2 projectors για τις τάξεις Γ΄ και Δ ΄,
  5. 2 Laptop βοηθητικά για το μάθημα και
  6. Από ένα CD Player για κάθε τάξη.

Κυλικείο:  Από τα έσοδα του σχολικού Κυλικείου αγοράστηκαν

1. εποπτικό υλικό ( χάρτες
  2. 1 Φορητό Η/Υ ( Laptop )
  3. 3 projectorς
  4. Παράλληλα καλύπτουμε διαρκώς άμεσες ανάγκες μικρότερων αγορών που αφορούν εξοπλισμό και έξοδα συντήρησης του διδακτηρίου.

Ο Πολιτιστικός Σύλλογος « Η Παλιουφερμένη»:

1. 2 projectors για Α΄- Β΄ τάξεις και
  2. Eξοπλισμό του γραφείου Δασκάλων με 1 Βιβλιοδετικό μηχάνημα και 1 χαρτοκοπτικό

Δεν ξεχνούμε την αξιόλογη προσφορά του λαϊκού μας ζωγράφου κ. Δημητρίου  Σκούπερ που δώρισε  14 πίνακες ελαιογραφίας που κοσμούν το σχολείο μας.

Ο κ. Δεληχρήστος Χρήστος  χάρισε ένα πλήρες Πιγκ- Πογκ

Η ΣΤ΄ τάξη  του σχολείου μας , σχ. έτους 2014-15, με τα έσοδα από την θεατρική παράσταση « Καλησπέρα κυρ- Οδυσσέα» χάρισε 2 projectors  για την Ε΄ και ΣΤ τάξη΄ με την τοποθέτησή τους.

Ευχαριστούμε  θερμά!!

Οι μαθητές/τριες  και το εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου