PostHeaderIcon Το ημερολόγιο ενός σπασίκλα

Το ημερολόγιο ενός σπασίκλα  είναι ένα βιβλίο   κομιξ για όλες τις ηλικίες . Ο πρωταγωνιστής  αυτής της ιστορίας είναι ο Γκρεγκ  Χεφλι  ,ένας  μαθητής  γυμνάσιου που πήρε δώρο από την μαμά του ένα ημερολόγιο . Ο Γκρεγκ περνά διάφορες  ξεκαρδιστικές ιστορίες στο γυμνάσιο που πηγαίνει, και μας χαρίζει στιγμές  γέλιου .Έχει 2 αδελφούς τον  Ρόντρικ έναν μαθητή  λυκείου και τον Μάνι που ακόμα πηγαίνει νήπια. Ο σπασίκλας της ιστορίας ξέρει ότι κάποτε θα γίνει διάσημος αλλά μέχρι στιγμής είναι στο γυμνάσιο με ένα μάτσο χαζούς . Αν πάλι δεν είστε του διαβάσματος μπορείτε να δείτε τις  ταινίες  του  σπασίκλα .Για να πάρετε μια γεύση από το βιβλίο .  Παρακάτω  μπορείτε  να  δείτε  την περίληψη του πρώτου βιβλίου . Υπάρχουν  βεβαία και  άλλα 7 βιβλία του σπασίκλα .

??Το να είσαι μικρός είναι φρίκη ώρες ώρες . Και κανένας δεν το γνωρίζει καλυτέρα από τον Γκρεγκ  Χέφλι  που βρίσκεται  ξαφνικά στο γυμνάσιο ,όπου μικροκαμωμένα  πιτσιρίκια μοιράζονται τους διαδρόμους  του σχολειού με μαντραχαλαδες οι όποιοι έχουν κιόλας αρχίσει να ξυρίζονται . ??

Το βιβλίο αυτό έχει πάρει υπέροχες κριτικές  και είναι το Νο1 ΜΠΕΣΤ ΣΕΛΕΡ ΤΩΝ NEW YORK TIMES . Μπράβο λοιπόν στον Τζεφ Κίνι που  έγραψε το βιβλίο!

ΚΑΛΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ

Ρεγγίνα Μάδι