Η Ακολουθία του Αγιασμού για το νέο σχολικό έτος

Παρουσία γονέων, ιδιαίτερα μαθητών/τριών  της Α΄ τάξης, πραγματοποιήθηκε σήμερα ο Αγιασμός στο σχολείο μας για το νέο σχολικό έτος 2020-21.

Δυστυχώς και βάση των οδηγιών δεν επετράπη η είσοδος όλων των γονέων στο χώρο του σχολείου. Μαθητές και εκπ/κοί με τις μάσκες τους, τηρώντας όλα τα μέτρα και βάση των οδηγιών του Υπουργείου παρακολούθησαν την Ακολουθία από τις τάξεις τους. Στο προαύλιο παραβρίσκονταν μόνο οι μαθητές/τριες της Α΄ τάξης μαζί με αντιπροσωπία μαθητών και εκπ/κών.

Την τελετή πραγματοποίησε ο πατήρ Παΐσιος, τον οποίο και ευχαριστούμε τόσο για την ήρεμη και ευγενική παρουσία του, όσο και για τις ευχές, προτροπές και συμβουλές που εγκάρδια έδωσε σε όλους μας, περνώντας και ευλογώντας κάθε τάξη ξεχωριστά.

Ο Δ/ντής του σχολείου μετέφερε το μήνυμα της Υπουργού Παιδείας κ.  Νίκης Κεραμέως, τις ευχές του Δ/ντή Α/θμιας Εκπ/σης Ημαθίας κ. Δημητρίου Πυρινού και καλωσορίζοντας τα νέα μέλη του εκπ/κού προσωπικού ευχήθηκε σε όλους

Καλή και Δημιουργική Σχολική Χρονιά !!