ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΤΟ 10ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Στις 23 Δεκέμβρη το πρωί το σχολείο μας γέμισε χαρούμενα γιορτινά  πρόσωπα, μελωδικές φωνές, φώτα και χρώματα. Κι όλα αυτά στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου, όπου πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη γιορτή μας. Η αίθουσα αποδείχτηκε μικρή για να χωρέσει τους γονείς, αλλά η καλή διάθεση και η χαρά των παιδιών τα κάλυψε όλα. Υπεύθυνες ήταν οι δασκάλες της Α΄και Γ΄τάξης, κυρίες Βαρθολομαίου και Χριστοφορίδου, που ετοίμασαν μια πολύ όμορφη γιορτή. Συμμετείχαν βέβαια και οι μαθητές των υπόλοιπων τάξεων, βάζοντας τη δική τους πινελιά. Τα παιδιά παρουσίασαν θεατρικά για τη Γέννηση, για τον Άγιο Βασίλη, τραγούδησαν, χόρεψαν, χάρηκαν και μετέδωσαν τη χαρά τους. Έκπληξη η Στ΄τάξη, που παρουσίασε θεατρικό και χορευτικό στα Αγγλικά, που ετοίμασαν με την εκπαιδευτικό κ. Γιούρου.

Οι γονείς καμάρωσαν, χάρηκαν και χειροκρότησαν θερμά τα παιδιά τους. Στο τέλος, ο Σύλλογος Γονέων μοίρασε σε όλους τα καθιερωμένα δώρα και αποχώρησαν όλοι χαρούμενοι για να ξαναβρεθούν …του χρόνου.

Καλή χρονιά σε όλους!!