ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ Ε΄ΤΑΞΗΣ “ΑΡΩΜΑΤΙΚΑ ΦΥΤΑ ΚΑΙ ΒΟΤΑΝΑ”

Τη Δευτέρα 6 Ιουνίου, στις 6.00μ.μ. , στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας η Ε΄τάξη παρουσίασε στους γονείς -και όχι μόνο- το πρόγραμμα που υλοποίησε στη διάρκεια της σχολικής χρονιάς. Το θέμα με το οποίο ασχολήθηκαν ήταν τα αρωματικά φυτά και βότανα του τόπου μας.

Σε μια ευωδιαστή ατμόσφαιρα, γεμάτη με γλάστρες με αρωματικά φυτά, τα παιδιά καλωσόρισαν τους καλεσμένους, τραγουδώντας και μοιράζοντας φρέσκα και αποξηραμένα βότανα από τα καλαθάκια τους. Στη συνέχεια παρουσίασαν με εικόνες τα βότανα και τις ιδιότητές τους, μίλησαν για τις δραστηριότητες που έκαναν όλη  τη χρονιά, τραγούδησαν και χόρεψαν με  συνοδεία ζωντανής μουσικής και έπαιξαν μικρό θεατρικό και παντομίμα πάντα σχετικά με το θέμα τους.

Στο τέλος οι καλεσμένοι γεύτηκαν τον υπέροχο μπουφέ που είχαν ετοιμάσει οι γονείς, δροσίστηκαν με τσάγια με διάφορες γεύσεις και δοκίμασαν τα λικέρ που είχαν ετοιμάσει τα παιδιά.

Το πρόγραμμα αλλά και η χρ_DSC4401ονιά έκλεισαν έτσι με τον πιο δημιουργικό και χαρούμενο τρόπο.

_DSC4409_DSC4411

_DSC4414_DSC4419